Turbeskrivelser
Høydepunkter Vietnam med Minoritet befolkning i 13 dager:
Vietnam minoritet befolkning og deres fjell med vakre natur, foss, fjell overgang…
Følgende er inkludert for min 4 pers:
- Inngangsbilletter og avgifter til omtalte severdigheter
- Fly billetter fra Norge – Hanoi – Norge (gratis mat/drink på flyet)
- Henting ved ankomst flyplass – transport til avreisedagen
- Private transport. : 16 seters bil med klimaanlegg
- Lokal engelsktalende guide
- 4*,3* standard hoteller og bo hos lokal befolkning
- Helpensjon i Vietnam: 12F/10L/12M med autentisk vietnamesisk mat.
- 3 måltider om dagen i hele turen
- Fjell overgang Ma li Peng til Meo vac, Lung cu…
- Ban Gioc fossen ligger mellom Kina og Vietnam
- Båttur i Ba Be innsjø
- Tur i nasjonal park i Ba Be
- Hanoi gate mat kultur
- Etnisk muset i Hanoi
- Mulighet for å forlenge/kombinere med andre turer
Utflukts pakker er inkludert:
- Båttur i Ba Be innsjø
- By tur i Hanoi, inkl. Litteraturer Temple.
- Gate mat-tur i gamle byen og Cyclo tur
Fjell i Vietnam med Minoritet befolkning i 13 dager (2 netter på flyet)- alt inkludert
Fjell i Vietnam med Minoritet befolkning i 13 dager (2 netter på flyet)- alt inkludert
Tur code :GHG12072017
Hanoi – Ha Giang – Cao Bang – Ban Gioc – Ba Be – Lang Son – Hanoi
11 dager/10 netter i Vietnam (og 2 netter på flyet)
Min. påmeldt 4 voksner
Denne 13 dagers tur gjennom de kjente destinasjonene med fantastisk natur som i
Dong Van, MeoVac, Ma Pi Leng, fjellovergang i Ha Giang provinsen og fantastisk Ba Be Innsjø og Ban Gioc Foss i BacKan provinsen. Ha Giang er Vietnams nordligste provinser, som grenser mot Kina i nord. Mange etniske minoriteter, inkludert Dao, H’mong, Tay og Nung, finnes i Ha Giang-provinsen. Ba Be innsjø er den største innsjøen Vietnam.
Reiseplan:
- Dag 1: Norge – Hanoi. (M)
- Dag 2: Hanoi : ankomst (F,-;Velkomstmiddag)
- Dag 3: Hanoi – Ha Giang (F/L/M)
- Dag 4: Ha Giang – Quan Ba – Yen Minh – Lung Cu – Dong Van (F/L/M)
- Dag 5: Dong Van – Ma Pi Leng Pass – MeoVac– Cao Bang (F/L/M)
- Dag 6: Cao Bang –BanGioc Waterfall – Ba Be National Park (F/L/M)
- Dag 7: Cruising on Ba Be Lake og National Park(F/L/M)
- Dag 8: Ba Be Lake – Lang Son (F/L/M)
- Dag 9: Lang Son– Dong Dang (F/L/M)
- Dag 10: Lang Son– Hanoi (F/L/M)
- Dag 11: Hanoi City Tour – Street Food Tour (F/L/M)
- Dag 12: Hanoi – Hjemreise (F/L,M)
- Dag 13: Ankommer Norge – Hjemreise (F)
Detajert reiseplan:
Dag 1 Avreiser Norge til Hanoi (M)
Vi benytter kvalitet flyselskaper som Thai Airways; Emirates…… til Hanoi, hovedstaden i Vietnam.
Middag og frokost er inkludert i flyreisen. Overnatter på flyet.
Dag 2 Ankommer Hanoi (F,-M)
Ved ankomst i Noi Bai internasjonale flyplass, er du velkommen av Trans Reisers guide og sjåfør på flyplassen og deretter overført til Hanoi sentrum – Old Quarter. Sjekk inn på hotellet og slapp av.
Velkomstmiddag med autentiske vietnamesiske mat serveres på en lokal restaurant. Overnatting: Overnatting på 4* Ann-hotellet i Hanoi.Overnatting: The Ann Hotell
Dag 3/: Hanoi – Ha Giang(Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Ha Giang, Tay lansby, Nung lansby
Etter frokost på hotellet skal vi reise fra Hanoi til Ha Giang. Kjøreturen til Ha Giang tar rundt 7 timer inkl. lunsj, gjennom de mest fantastiske natur i Vietnam. På veien vil vi stoppe for å besøke små landsbyer og ta bilder. Etter lang kjøretur, tar vi en kort spasertur rundt Ha Giang for å besøke en Tay og Nung landsby, som ligger i en dal nær byen. Middag blir serveres på en fin lokal restaurant
Overnatting: Truong Xuan Ecolodge i Ha Giang
Dag 4/: Ha Giang – Quan Ba – Yen Minh – Lung Cu – Dong Van (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Quan Ba, Yen Minh, Former H’mong King’s palace, Lung Cu, Dong Van.
Om morgenen vil vi kjøre til Quan Ba-distriktet, på vei vil vi stoppe i Quan Ba for å besøke Bo Y minoritetslandsbyen, som er med behagelig temperatur året rundt.
Vi spiser lunsj i Yen Minh-byen og slappe av, så vi fortsetter turen til Sa Phin landsby for å besøke den tidligere HMong kongens palass, så fortsetter vi til toppen av Lung Cu fjellet, grensen til Kina, den nordligste delen av Vietnam, nyt utsikt over landsbyer og grønne felt rundt omkring.
Vi kommer til Dong Van-distriktet på sen ettermiddag, hvile og vandre rundt I den gamle byen Dong Van, middagen serveres i lokal restaurant. I kveld overnatter vi i Dong Van..
Overnatting: Hoa Cuong Hotell
Dag 5/: Dong Van - Ma Pi Leng Pass - MeoVac – Cao Bang (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Ma Pi Leng Pass – Nho Que elven, MeoVac
Etter frokost vil vi begynne å kjøre til Meo Vac, er kjent som vuggen til Blue H’mong & Lo Lo, som hovedsakelig bor på fjellside og arbeider på terrasser.
Et av høydepunktet for turen i dag er flott kjøretur over Ma Pi Leng (Hestens nese), det fantastiske fjellovergang med flott natur kan også sett fra Nho Que-elven fra toppen av fjellovergangen.
Etter å ha besøkt Meo Vac, går turen til Cao Bang langs det vakre platået med stor steinformasjon. Ta den imponerende ruten på den nye veien fra Meo Vac til Bao Lac langs Nho Que River. Ankomme til Cao Bang sent på ettermiddagen. Middagen blir servert på en fin lokal restaurant.Overnatte i Sunny Hotell i Cao Bang.
Dag 6/: Cao Bang – Ban Gioc Foss – Ba Be Nasjonal Park (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Ban Gioc Foss, Nguom Ngao Grotte, Pac Ngoi Landsby – Ba Be Nasjonal Park
Vi begynner dagen tidlig i dag til Ban Gioc-fossen, den største fossen i Vietnam via det vakkert natur fjell overgang til Ma Phuc Kom til Ban Gioc før det blir for mange turister.
Etter å ha god tid til å besøke og ta bilde av Ban Gioc, går turen til Nguom Ngao Grotte. Ta en kort tur in Nguom Ngao Grotte, den mest fremragende grotte i nord-øst i Vietnam.
Deretter kjører vi til Ba Be National Park Veiene er veldig humpete og sikksakk, men det spektakulære fjell landskapet med bølgende av terrasse ris-marker og åser er verdt tuen. Ved ankomst Ba Be National Park, sjekk inn på hotellet og slapp av
Middag serveres på en fin lokal restaurant
Overnatt på Mr. Linh’s Luxury home-stay i Ba Be Nasjonal Park
Dag 7/: Båt tur i Ba Be Innsjø og tur til Nasjonal Park (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: The Puong Grotte, Dau Nang foss, Ba Be innsjø.
Dagen begynner med en gå tur til en liten kaia hvor motorbåt venter på oss i Ba Be innsjø. Under båtturen besøker du The Puong Grotte og Dau Nang fossen. Naturen rundt innsjøen er ganske enkelt fantastisk, med den store, gamle skogtre. Om ettermiddagen vil du kunne oppleve lokalsamfunnene sitt daglige liv, som f.eks. vann buffalo og deres eiere på rismarken. Sen ettermiddag kommer du tilbake til Tay etniske minoritets hus, hvor du nyter middag og overnatter.
Opsjon: Kajakk/Motor sykkel tur:
Kajakkpadling er den beste måten å utforske den fantastiske Ba Be innsjø på. Padle gjennom øyene; oppdag skjulte huler; besøk fiske landsby.
Du kan komme nærmere kalkstein, og finne noen hemmelige kroker av Ba Be innsjø og Nang-elven.
Kajakker kan nå steder hvor store båter ikke kan nå, og uten motorstøy er det mye mindre påtrengende, en ekte øko-reise.
Eller sitte på bak sete av en motorsykkel for å utforske de rolige landsbyene omgivelser.
Hovedveiene rundt nasjonalparken er for det meste i god stand og det er lite trafikk.
En dag i parken skal du kunne besøke Hua Ma-hulen, Thac Bac-fossen og noen landsbyer.
Overnatting: hos Mr. Linh’s Luxury home-stay in Ba Be National Park
Dag 8/: Ba Be innsjø – Lang Son (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Ba Be Innsjø
Etter frokost på hotellet tar vi en båttur rundt denne berømte innsjøen. Båten tar oss sakte på den største innsjøen i Nordøst-Vietnam med veldig grønn vegetasjon rundt. Vi vil møte lokale folk på deres tradisjonelle sampan, enten på fiske tur eller ta en svømmetur på dette vakre miljøet. Etter båttur, tilbake til Pac Ngoi landsby til lunsj.
Ta deg for en time fri før turen går til Lang Son. Ankomme i Lang Son byen, sjekk inn på hotellet og slapp av.
Middagen er på en lokal restaurant.
Overnatte: Hotell i Lang Son
Dag 9/: Lang Son – Dong Dang (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Dong Dang by, Mor Temple, Tan Thanh Grense gata, Dong Kinh, Ky Lua natte torg.
Etter frokosten reiser vi til Dong Dang, underveis, kan du nyte den vakre utsikten over de nordøstlige fjellene i Vietnam.
I Dong Dang by besøker vi Mother Temple og ber til Gud for lykke, velstand, lang levetid.
Neste destinasjon er Tan Thanh grense gate, som er grense økonomisk sone i nordøst-Vietnam. Der kan turister gå og handle.
11:30: Sjekk inn på hotellet, lunsj på restauranten, og nyt spesial retter av Lang Son.
Ettermiddag: Du kan gå og handle på Dong Kinh Torget før middagen og deretter ta en tur i Lang Son sentrum og KyLua nattmarkedet.
Tid til egen disposisjon.
Overnatt: Hotell i LangSon.
Dag 10/: Lang Son – Hanoi (Frokost/Lunsj/Middag)
Reiserute: Tam Thanh pagode, Nhat Thanh – Nhi Thanh grotte, Met by
Morgen: Etter å ha frokosten på hotellet, tar turen til Tam Thanh Pagode. Denne pagoden har statuen av Buddha med 2,2 meter høy og er godt skåret inn i klippene. Foran Tam Thanh Pagode er det VongPhu Stein statur som knytter seg til den legendariske historien om Ms To Thi, til Macs gamle by og hele utsikten over Lang Son sentrum.
Der etter besøker vi de to grottene i nærheten Tam Thanh Cave, nemlig Nhat Thanh Cave og Nhi Thanh Cave
11:30: Lunsj på en lokal restaurant og turen går tilbake til Hanoi. Langs veien, stopp på Met Downtown, kjøp lokale suvenir, og fortsett deretter til Hanoi.
Ankommer i Hanoi rundt 17.30, etter lang tur med fjell og mange destinasjoner i Nord -Vietnam med utallige opplevelser.
Sjekk in på hotell og slappe av til middag.
Overnatt i Hanoi 4* hotell
Dag 11/: Hanoi City Tour – Gate mat Tur (Frokost/Lunsj/Middag)
Etter frokosten på hotellet
Klokka 8:00 starter vi vår en-dags bytur.
Vi vil kjøre til Ho Chi Minh-komplekset, hvor vi vil tilbringe et par timer å besøke: Ho Chi Minhs mausoleum, hans tidligere stilhus, Presidentpalasset, Ho Chi Minh-museet, en Pillar Pagode.
Fortsett å se Temple of Litteratur: Opprinnelig bygget som et tempel til Confucius, dette er stedet for Vietnams første universitet som går tilbake til 1070. Templet fremhever betydningen av at vietnamesisk samfunn som da og nå på utdanning. Lunsj på en fin lokal restaurant i Hanoi.
På ettermiddagen besøker vi et av de mest interessante museene i Vietnam; Etnologisk museum, som er allment anerkjent som det beste i landet, og har en omfattende utstilling av Vietnams 54 etniske minoritetsgrupper.
Etter det vil vi kjøre sakte rundt i byen med bil for å se det virkelige livet til Hanoi, så vel som ulike steder i byen.
Turen går til Tran Quoc Pagode, en buddhistisk og nasjonal arv som ligger på West Lake.
Etter det vil vi ta en times Cyclo rundt i Hanoi Old Quarter. Hanoi Old Quarter har alltid vært symbolområdet som sannferdig avslører livsstilen til Hanoi. Etablert siden det 11. århundre, har Old Quarter 36 gatene oppkalt etter at varen er solgt på hver gate, for eksempel sukker, bambus, skinn eller sølv… Selv om noen av gatene hadde navnet deres endret, holder mange av dem fortsatt den egenskapen i dag
Om kvelden, rundt klokka 18.00, starter vi vår Street Food Walking Tour. Hundrevis av street hawkers selger et svimlende utvalg av levende sjømat til eksotiske frukter og krydder. Vandre gjennom labyrinten av travle gatene som utgjør Hanoi’s Old Quarter, Prøv de berømte Hanoi-retter som Bun Cha, Pho Cuon, Nem, NemLui på en lokal spisestue. Vandrer vi forbi gateboder hvor du kan se lokalt liv som har forandret seg litt siden Hanoi ble grunnlagt for over 1000 år siden. Vår neste snackstopp er på utendørs grillboder med vietnamesisk ris vin (som heter Happy Water).
Vi setter oss ned sammen med Hanoi-lokalbefolkningen og prøver forskjellige kjøtt-, grønnsaker- og brødspesialiteter som er flamme grillet over varme kuler for ekstra smak. Det er da tid til dessert da vi drar nedover en liten smug for å bli med i den lokale tradisjonen med å feire på fersk frukt servert i en kopp og smoothie med knust is og kondensert melk eller Che-disse er spesialitet man kan ikke gå glipp av!
Din lokale guide vil da ta deg til en av Hanois best bevarte hemmeligheter, et skjult gatematssted for å smake topp ti gatemat / drikke i Hanoi er kjent Egg Coffee. Det er vanskelig å finne en kafé i den smale gaten inne i det gamle kvarteret i Hanoi. Eller teller en kald øl å avslutte turen din på den mest perfekte måten!
Etter turen går vi tilbake til hotell, tid til egen disposisjon
Overnatte: 4* The Ann hotell in Hanoi.
Dag 12: Hanoi – Hjemreisedagen (Frokost/Lunsj)
Etter frokost på hotellet, tid til din egen disposisjon til lunsj, Da sjekke vi ut og går til lunsj på en Hanoi restaurant, og blir transportert til fly plass for hjemreise til Norge
Ta adjø til Turguide & sjåføren
Dag 13: Ankommer Norge (F)
Frokost blir servert på flyet før landing
Hoteller: .
Sted | Hotell | Rom kategori |
Hanoi | The Ann – 4 star Hotel /La Siesta Hotel luxury 3 star | Deluxe Double/Twin
|
Ha Giang | Truong Xuan Ecolodge | Garden/River View Bungalow |
Dong Van | Hoa Cuong Hotel – 3 star | Deluxe Double/Twin |
Cao Bang | Sunny Hotel – 3 star | Deluxe Double/Twin |
Ba Ba National Park | Mr. Linh’s Luxury Homestay | Deluxe Double/Twin |
Lang Son | Muong Thanh Lang Son Hotel – 4 star | Deluxe Double/Twin |
Hva kom ikke er inkludert?
- Kajakk/motor sykkel i Ba Be nasjonal park
- Drinker, tips, div. personaler utgifter